80-ie
Jauns pacēlums nāk 1980. gadā, kad no Igaunijas pienāk vecā drauga Heigo Mirkas jaunās grupas „Rock Hotel” fotogrāfija un uzaicinājums kopā doties uz mūzikas dekādi uz Lietuvu, uz Šauļiem. „Rock Hotelim” pa ceļam paredzēts koncerts arī kolhoza „Nākotne” kultūras namā. Tajā grupas solists slavenais Ivo Linna, iepriekš nemaz nebrīdinot, pēkšņi uzrauj Pitu uz skatuves, un viņš milzu uztraukumā nodzied klasisku rokenrola skaņdarbu – Karla Perkinsa (Carl Perkins) „Blue Suede Shoes”.

Pits saprot, ka vairs nevar dzīvot bez rock’n’roll mūzikas un nolemj dibināt grupu un atkal dziedāt. Atgriezies Rīgā, Andersons sāk meklēt domubiedrus. Tiek izmēģināti un nomainīti daudzi mūziķi, līdz rodas grupa ”Rock And Roll Band”, vēlāk „Dopings”, „Rock Arhīvs” un visbeidzot „Arhīvs” jeb „Archives”. 1985. gada decembrī Pitu pirmo reizi parāda pa Latvijas TV tiešraidē no „Sporta Laureāta” pasākuma. Daudzi nodomā, ka tas ir kārtējais no Amerikas atbraukušais latvietis. 1986. gadā „Bildes-86” festivālā Pits kļūst par lielāko festivāla sensāciju. Triumfs turpinās arī nākamgad festivālā „Liepājas Dzintars - 87”. Publika veselu stundu, stāvot kājās un dejojot, sauca “Arhīvu” uz “bis”, un pat žūrijas priekšsēdētājs Raimonds Pauls uzgāja uz skatuves, lai nospēlētu kopā ar grupu.
 
Beidzot, astoņdesmito gadu beigās Pita Andersona vārds atgūst savu agrāko skanējumu, un klasiskais rokenrols atkal iemanto plašu jauniešu auditoriju visā Latvijā.
Seko braucieni uz Ļeņingradas rok-klubu un Jaunatnes Pili, uzstāšanās Viļņas Sporta Pilī, „Rock-Panorama” festivāli Krievijā, vairākas uzstāšanās Maskavas Lielajā „Ļužņiku” stadionā populāro Krievijas megastāru kompānijā,.
1988. gadā Krievijas žurnāla „Krugozor” redakcija uzdrošinājās izdod pirmos „Arhīva” ierakstus – „On The Road Again”un „I’m Ready”. Liktenīgi, kā pirmie Pita ieraksti atkal bija uz "plēvēm" (mīkstās skaņuplates, kas tika iešūtas starp žurnāla lapām)! Tajā pašā gadā seko pirmais brauciens uz „ārzemēm” - uz Poliju, čekista pavadībā.

Jau 80-tajos Andersons ir apsēsts ar jaunu ideju spēlēt autentisko „rockabilly” kombinācijā ar pūšamiem instrumentiem, un ievieš „Arhīva” sastāvā trīs saksofonus. Viņš arī izdomā jaunu terminu šim mūzikas novirzienam – „BRASSABILLY” (no angļu „brass” – pūšamie instrumenti un „-abilly” – no rockabilly). Šādi viņa grupa apsteidza par vairākiem gadiem svinga mūzikas atdzimšanu (Swing Revival) 90. gadu sākumā Amerikā, kā arī varbūt deva iedvesmas dzirksti vairākiem gados jauniem mūziķiem, kas tagad spēlē šajā stilā (Latvijā un daudz kur citur Pitam ir sekotāji).
Pēkšņi 1989. gadā pavasarī Andersons negaidīti tiek uzņemts Zviedrijas Rokenrola Klubā par goda biedru, tam arī seko ielūgums ņemt dalību īstajā rock’n’roll festivālā Jončopingā, Zviedrijā! Panākumi ir acīmredzami, Zviedrijai seko divi lieli komercbraucieni ar koncertiem pa visu Dāniju kopā ar pazīstamu amerikāņu rhythm & blues grupu no Floridas - „Little Nicky & The Slicks”. Pēc tam seko neticams uzaicinājums ņemt dalību grandiozajā rock'n'roll festivālā Anglijā, Brean Sands. Tajā "Arhīvs" uzstājās uz vienas skatuves ar Bila Heilija oriģinālo "Comets" sastāvu ("Bill Haley & His Comets"). Plaša intervija ar Pitu ir iekļauta BBC dokumentālajā filmā ar nosaukumu “Sweet Mystery Of Rock’n’Roll”. 

Gada beigās Vissavienības vienīgajā skaņu ierakstu firma „Melodija” ieraksta un izlaiž pirmo vinila (LP) plati „Pete Anderson & The Archives Live!”. Šis disks ieiet PSRS rokmūzikas vēsturē, kā pirmais albums, kuru ieraksta no sākuma līdz beigām angļu valodā vietējās izcelsmes mākslinieks. Vienlaicīgi ar plates „dzīvo” ierakstu top „Telefilma Rīga” režisores Dzintras Gekas dokumentālā īsfilma „Pits Andersons”.

Lappuses: 1  

Fotoalbūms
Pirmais rock'n'roll meeting Latvijā
1987
1987.g.
"Arhīvs", koncerts RPI, Rīga, 1989.g.
Ar Rozenštrauhu, pieprasītākie 80-to - 90-to gadu sākuma mūziķi
"Arhīvs", pirmais sastāvs
"Arhīvs"
"Bildes 1986" festivāls
"Dopings"
Foto pirmajam diskam
Saksofonisti, "Arhīvs"
Eino (Ken Kulmen) - "Arhīva" pianists
Koncerts klubā "Draudzība"
Ļenina pieminekļa demontāža, Rīga
Uz 1972.gada "London Rock'n'Roll Revival Show" plakāta fona
Festivāls "Mikrofons 1988", Rīgā
Žūrijas priekšsēdētājs R.Pauls "Arhīva" koncerta laikā, Liepājā, 1987.gadā
Pirms koncerta "Vērmaņdārzā"
Promo foto
Promo foto
Promo foto
Viena no daudzajām paštaisītām "Arhīva" fanu nozīmītēm
"Arhīvs" - saksofonisti
Festivāls Viļņā
G.Levina bilde Maskavas "Rokpanorāmai"
Promo foto, 1986
"Dopings"
Pirmā filmēšana televīzijā
"Dopings"
Rīgā, klubā "Draudzība"
Rīgā, "Vērmaņdārzā"
Rīgā, "Vērmaņdārzā"
"Rock Arhīvs", 1985
Leoparda jakā (rock'n'rolla klasika), tagad roka muzējā, Liepājā
Cēsī, 1987.g.
"Arhīvs" uz skatuves, Zelenograda, 1988
***
***
***
1985?
"Arhīvs" Viborgā, 1988
VEF kultūras pils, draudzības vakars ar Indijas tautu...
"Arhīvs" Anglijā, 1989.g.
"Rock'n'Roll Band", 1984. g.
Pagrīdes rokkoncerts Iecavā, 1982. gads
Pagrīdes "Session" Iecavā
Rīgas Rok-kluba pagrīdes "Session"
 
Bildes no koncerttūrēm, ar faniem, draugiem, mūziķiem, slavenībām utt.
 
CD, dažām dziesmām - mp3 faili
iphone4 ケース 人気